![]() |
Сам собі журналіст, редактор, видавець |
Людей, які ведуть блог, називають блогерами. А сукупність усіх блогів Мережі називають блогосферою.
Для блогів характерна можливість публікації відгуків (коментарів) відвідувачами. Вона робить блоги середовищем мережевого спілкування, що має ряд переваг перед електронною поштою, групами новин, веб-форумами і чатами.
Різновиди блогів
За авторством
- Особистий (персональний, авторський, приватний) блог - ведеться однією особою (як правило, його власником).
- Колективний або соціальний блог - ведеться групою осіб за правилами, що визначаються власником і модераторами.
- Корпоративний блог - ведеться співробітниками однієї організації.
- Політика.
- Побут.
- Подорожі.
- Освіта.
- Мода.
- Музика.
- Інформаційно аналітичний блог.
- Спорт.
- Творчі блоги.
- Текстовий блог - основний зміст складають тексти.
- Фотоблог - основний зміст становлять фотографії.
- Артблог - основний зміст становлять малюнки автора блога.
- Музичний блог - основний зміст становить музика.
- Подкаст і блогкастінг - основний зміст блога надиктовує і викладається у вигляді MP3-файлів.
- Відеоблог - основний зміст представлено у вигляді відеофайлів.
- Контентний блог - блог, який публікує первинний авторський контент.
- Моніторинговий (посилальний) блог - блог, основним контентом якого є відкоментувати посилання на інші сайти.
- Цитатний блог - блог, основним контентом якого є цитати з інших блогів.
- Тамблелог, Тамбллог, Тлог - Майже те ж саме, що і звичайний блог, з однією відмінністю: запис в блозі може бути тільки певного формату. Наприклад, цитата, відео, посилання, пісня, розмова і так далі). Тамблелог - швидше не система типу щоденника, а чернетка або записна книжка.
- Сплог - спам-блог.
- Автономний блог - блог на окремому хостингу та з системою управління змістом (CMS).
- Блог на блог-платформі - блог, який ведуть на потужностях блог-служби (LiveJournal, LiveInternet, Blogger та ін.)
- Комунікативна
- Самопрезентативна
- Розважальна
- Функція згуртування і утримання соціальних зв'язків
- Функція мемуарів
- Функція саморозвитку, або рефлексії
- Психотерапевтична функція
Технічна основа
Технічні можливості та обмеження блогів цілком визначаються загальними технологіями Мережі. Ведення блогу припускає наявність програмного забезпечення, що дозволяє звичайному користувачеві додавати і змінювати записи і публікувати їх у Всесвітній павутині. Таке ПЗ називається двигуном(движком) блогу і є окремим видом системи управління змістом (CMS).
Крім основної функції блогу - додавання автором записів і виведення їх за порядком - стандартними для блогових движків нині є функції створення автоматично оброблюваних списків оновлень RSS і Atom, форматування тексту та вставки мультимедіа в записі і, як згадувалося, функція додавання читацьких відгуків.
Движок блогу може бути на особистому веб-просторі автора (у цьому випадку він називається stand alone блог) або на потужностях однієї зі служб, що надають місце спеціально для блогів - блог-платформ. Блоги можуть бути пов'язані посиланнями за технологією «трекбек»; а на блог-платформах часто створюються свої внутрішні механізми, що сприяють росту зв'язків та утворення соціальних мереж серед блогерів. Наприклад, механізм «друзів» (френдів) на популярній в Рунеті блог-платформі Живий журнал.
Географічне розміщення блогу
При виборі країни-постачальника послуг хостингу для блогу головне - це те, що його зміст підпадає під законодавство тієї країни, на базі якої він розміщений. Однак самі дії блогера - вчинення постінгу - підпадають під законодавство країни, де він знаходиться в момент здійснення цих дій.
Найбільш поширеними звинуваченнями проти блогерів або активних відвідувачів форумів є наклеп, пропаганда екстремізму і розпалювання ворожнечі на расовому, міжнаціональної чи релігійному грунті. Це трапляється нерідко - Інтернет давно став трибуною для висловлення власних поглядів.
У ряді країн (найяскравіший приклад - США) блоги прирівнюються до засобів масової інформації з усіма витікаючими наслідками - відповідними повноваженнями і відповідальністю блогерів. У сучасних умовах це цілком закономірно, оскільки популярний, регулярно оновлюваний подієвий або тематичний онлайн-щоденник справедливо вважати засобом масової інформації, або, скоріше, комунікації. Однак претендувати на це може далеко не кожен блог, і лише невелика кількість активних блогерів можна повною мірою вважати журналістами. Крім того, свого роду інтернет-аналогом журналу є автономно існуючий авторський ресурс, але не персональний щоденник, розміщений на блог-сервісі.
Просування блогів
З кінця 2006 року стало набирати популярність SMO і SMM. SMM (social media marketing, маркетинг в соціальних мережах) використовується для просування сайтів/ блогів у блогосфері і соціальних медіа, таких як форуми, розсилки, ICQ, сайти digg-типу, соціальні закладки та будь-які інші комунікаційні середовища з профілями користувачів. SMO (social media optimization) використовується для підготовки сайту / блогу для більш ефективного знаходження його користувачами.
За матеріалами Вікіпедії
Сервіси блогів:
- http://blogger.com
- http://livejournal.com
- http://blogs.mail.ru
- http://blog.ru
- http://www.liveinternet.ru
- http://ya.ru
- http://blogs.privet.ru/
- http://www.diary.ru/
- http://wordpress.com
- http://journals.ru/
- http://blog.i.ua/
- http://dnevnik.bigmir.net/
Немає коментарів:
Дописати коментар