20.10.11

Мікроблоги

"Twitter — засіб микроблогінга..."
Мікроблог - це різновид блогінга, що дзволяє користувачам писати короткі дописи і публікувати їх. Кожне таке повідомлення може бути переглянуто і прокоментовано в режимі чату ким завгодно, або обмеженою групою осіб, які можуть бути обрані користувачем. Ці повідомлення можуть бути передані різними засобами, включаючи такі, як текстові повідомлення, миттєві повідомлення, електронна пошта, або web-інтерфейс.
Найбільш популярним сервісом мікроблогінгу є Twitter, який був відкритий у липні 2006 року і в 2007 році виграв Інтернет-нагороду в категорії блогів на конференції South by Southwest (англ.) в Остіні. Основним конкурентом Twitter є Jaiku в жовтні 2007 придбаний компанією Google.

Однак нещодавно з'явилася безліч новинних сервісів з такою ж функцією мікроблогінгу.
Популярні соціальні мережі Facebook, MySpace і ВКонтакте також мають функцію мікроблогінгу - це так зване «оновлення статусу» (англ. «status update») і «статус» (ВКонтакте). У блогах Яндекса функція мікроблогінгу здійснюється через «зміну настрою».
У травні 2007 року в одній статті по всьому світу нарахували 111 Twitter'о-подібних сайтів.
Мікроблоги не є заміною нормальних блогів, як деякі вважають. Це доповнення до нормальних блогів, яке дозволяє не засмічувати їх короткими постами. Частота оновлення мікроблога як правило вище, ніж у звичайних блогів, так що можна вважати що мікроблоги - це щось середнє між блогами і IM.

Як можна застосувати мікроблог?
  • Просто спілкуватися з друзями та знайомими, швидко повідомляючи їм про те, чим ви зайняті.
  • Використовувати для просування вашого звичайного блогу, публікуючи посилання на нові повідомлення.
  • Знаходити цікаву інформацію. Наприклад читати мікроблог будь-якої зірки (дуже багато зірок їх ведуть) або стежити за новинами бізнесу.
  • Все, чого забажає ваша фантазія. Мікроблоги дають масу варіантів для їх застосування.
Провідні сервіси:
Основним двигуном прогресу в області мікроблогінгу є Twitter. Проект був заснований в 2006 році і вже до 2008 налічував більше мільйона користувачів, а в 2009 році було пораховано кількість російськомовних користувачів - близько 76000.

Основні терміни і поняття
Якщо ви вирішили завести свій власний мікроблог, то вам стане в нагоді невеликий список основних термінів і понять.
  • Твіт (tweet) - повідомлення, відправлене користувачем у Твіттер.
  • Ретвіт (retweet) - якщо користувачеві сподобалося ваше повідомлення, він може опублікувати його у себе, тим самим поділившись ним із своїми друзями. Це і називається ретвітів.
  • Фоловер (follower) або послідовник - людина, яка підписується на ваші оновлення, тобто читає ваш мікроблог. Ще користувачів Твіттера називають Твіпламі.
  • Хештег (hashtag) - ви можете додати до будь-якому слову Вашого повідомлення значок дієза «#», зробивши тим самим його ключовим. Повідомлення з хештегом об'єднуються системою в групи, дозволяючи шукати послідовників за інтересами. Хештегі автоматично перетворюються у посилання. Правда поки підтримується тільки англійський текст.
  • Тренди (trends) - це список найбільш популярних тем обговорень.
Складнощі використання
Раніше для деяких людей основною складністю використання Твіттера була відсутність російськомовного інтерфейсу. Варто зазначити, що знання англійської потрібні були мінімальні. Проте нещодавно наші користувачі отримали подарунок - Твіттер російською. Сподіваємося що з'явиться і україномовний варіант Твіттера. :)

Переваги
Основна перевага мікроблогів - це мобільність. Ви можете писати звідки завгодно, ви можете висіти над прірвою тримаючись однією рукою за тоненьку гілку і писати в твіттер. Інша перевага - це величезна кількість безкоштовних додатків і додаткових сервісів, створених різними розробниками на базі Twitter API.
За матеріалами Вікіпедії

Сервіси для мікроблогінгу:
  • http://twitter.com/
  • http://www.jaiku.com/
  • http://mblogi.qip.ru/

Немає коментарів:

Дописати коментар